ŠOLSKO ŠPORTNO TEKMOVANJE V BMX-U, ROLANJU, ROLKANJU IN SKIROJU – 18.5.2018

OSNOVNOŠOLCI IN DIJAKI! Ponovno lahko svojo šolo zastopate tudi na tekmovanju v rolkanju, rolanju, bmx-u in skiroju! Šolsko športno tekmovanje se bo dogajalo v petek, 18. 05. 2018, na zunanjem rolkarskem poligonu v Savskem naselju (za POP TV-jem).
Tekmovanje je namenjeno dijakom in dijakinjam ter učencem in učenkam osnovnih šol z vsaj minimalnim predznanjem enega od urbanih športov (rolkanje, akrobatsko rolanje, bmx kolesarjenje, vožnja s skirojem). Dogodek sofinancira MOL – Oddelek za šport.

1. IZVAJALEC
Športno društvo Ilužn, Kamniška ulica 41, Ljubljana
tel: 059 017 824, e-pošta: info@urbanroof.si

2. KRAJ IN ČAS TEKMOVANJA
Tekmovanje bo potekalo v petek, 18.5.2018, od 9. do 15.ure na povšini zunanjega rolkarskega poligona v Savskem naselju (za Pop TV-jem).

3. PRAVICA NASTOPA
Tekmujejo lahko dijakinje, dijaki ter učenci in učenke osnovnih šol.

4. TEKMOVALNA DOLOČILA
Tekmovanje je posamično.

Kategorije: 1. učenci in učenke – letnik 2003 in 2004, 2. učenci in učenke – letnik 2005 in mlajši, 3. dijakinje in dijaki

Vsak tekmovalec ima na voljo 60 sekund za posamezen nastop, ki ga sodniki ocenijo z oceno od 1 do 100.

V kvalifikacijah ima vsak tekmovalec na voljo dve vožnji po 60 sekund,
Vrstni red tekmovalcev v kvalifikacijah je naključen,

Sodniki ocenjujejo naslednje kategorije: težavnost, stil, kreativnost ter uporabo elementov,
Sodniki ocenjujejo tekmovalca po kategorijah z ocenami od 1 do 25 točk, kar pomeni da lahko tekmovalec za posamezno vožnjo prejme največ 100 točk (pri točkovanju se upošteva samo uspešno izpeljane trike),
Za rezultat kvalifikacij šteje boljša vožnja posameznega tekmovalca;
– v kolikor ima več tekmovalcev enako oceno boljše kvalifikacijske vožnje, se upošteva drugo kvalifikacijsko vožnjo, v finalu pa dosežen rezultat iz kvalifikacij;

Najboljših 7 tekmovalcev iz kvalifikacij se uvrsti v finale;

V finalu ima vsak tekmovalec na voljo eno vožnjo po 60 sekund – vrstni red je obraten doseženemu rezultatu po kvalifikacijah.

5. PRIZNANJA
Prvi trije posamezniki-ce v vsaki kategoriji prejmejo medalje.

6. DODATNA NAVODILA
Za vse tekmovalce je OBVEZNA uporaba čelade. Zaželena je tudi uporaba druge zaščitne opreme (rokavice, ščitniki, integralna čelada…).

7. URNIK
09.00 – 10.00 – ogrevanje in trening
10.00 – 11.00 – kvalifikacije rolkanje
11.00 – 11.30 – kvalifikacije bmx
11.30 – 12.00 – kvalifikacije rolanje
12.00 – 12.30 – kvalifikacije skiro
12.30 – 13.00 – razglasitev finalistov in trening pred finalom
13.00 – 13.15 – finale rolkanje
13.15 – 13.30 – finale bmx
13.30 – 13.45 – finale rolanje
13.45 – 14.00 – finale skiro
14.00 – 14.30 – razglasitev rezultatov in podelitev nagrad najboljšim

Več informacij:
info@urbanroof.si

Prijave (preko spleta –  16.5. 2018 (do 24.00) na:
http://www.timingljubljana.si/

 

Pusti komentar